Bezpłatne szkolenia i konferencje dla przedsiębiorców

Dla początkującego  przedsiębiorcy udział w konferencjach i szkoleniach może stać się szansą na osiąganie szybszych sukcesów na rynku. Spotkania poświęcone konkretnej tematyce pozwalają wzbogacenie wiedzy w znacznym stopniu a przede wszystkim na zorientowanie poznanie obecnej sytuacji w branży. Przede wszystkim konferencje dają możliwość zawarcia nowych znajomości, które mogą w przyszłości zaowocować współpracą, są też cennym źródłem wymiany doświadczeń.

Żadna książka nie dostarczy tylu praktycznych rozwiązań i poglądów co konferencja. Szkolenia natomiast, przekazują praktyczną do zastosowania rozwiązania, pokazują jak nie pogubić się na początku prowadzenia działalności oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę.  Co prawda, na konferencje jak i szkolenia trzeba poświęcić  trochę czasu, ale jest to pewnego rodzaju inwestycja w przyszłość. Początki prowadzenia biznesu to ciągłe inwestycje i wydatki, dlatego poniżej przedstawię bezpłatne konferencje i szkolenia, dostępne dla wszystkich przedsiębiorców odbywające się w maju.

12.05.2015

„ Aplikacje mobilne: Jak przygotować strategię mobilną dla swojego biznesu?”

Smartfony stały się nieodzownym narzędziem zarówno w życiu prywatnym , jak i zawodowym. Zapewniają dostęp do siebie społecznościowych i świata rozrywki, zapisujemy w nich ważne wydarzenia, organizujemy sobie czas pracy, itp. Popularność aplikacji mobilnych skłania twórców do tworzenia coraz to nowych narzędzi, zaspokajających najróżniejsze potrzeby. Czy każdy biznes powinien uwzględnić ten trend w swoich działaniach komunikacyjnych ?

Konferencja odbędzie się w Francusko-Polskiej Izbie Gospodarczej , ul. Widok 8, Warszawa.

Wstęp bezpłatny.

12 .05.2015

„Patenty na konkurencyjnym rynku”

Współcześnie rola patentów nie ogranicza się jednak wyłącznie do ochrony kluczowych technologii przed konkurentami, coraz częściej patenty wykorzystuje się jako narzędzia biznesowe, które pozwalają na przyciągnięcie do współpracy inne firmy oraz inwestorów, a także ułatwiają budowanie partnerskich relacji.

Uczestnictwo w konferencji pozwoli na wyjaśnienie poniższych pytań:

  • jakie są korzyści i ryzyka związane z ubieganiem się o ochronę patentową?
  • czy koncentrować się wyłącznie na rynku krajowym, czy też już wcześniej planować ochronę na rynkach zagranicznych?
  • jak zaplanować sposób i terytorium chronienia innowacji, aby zmaksymalizować korzyści z ochrony?
  • jakie są koszty związane z ochroną i jak skutecznie tymi kosztami zarządzać?
  • jak wykorzystują patenty przedsiębiorcy w Polsce, a jakie są tendencje za granicą?

Spotkanie odbędzie się  w Ministerstwie Gospodarki (Sala pod Kopułą, wejście od ul. Wspólnej)

Więcej szczegółów organizacyjnych : http://link.ly/wa75

20.05.2015

Zarządzanie czasem – Jak wyeliminować  złą wielozadaniowość i robić dwa razy więcej?”

Centrum Przedsiębiorczości Smolna wychodzi naprzeciw największemu problemowi, jaki pojawia się na początku prowadzenia firmy. Skąd brać fundusze? Kredyt? Środki własne? Dofinansowania? Na te, oraz na wiele innych pytań odpowie Grzegorz Frątczak na spotkaniu networkingowym połączonym z wykładem.

Spotkanie odbędzie się w godzinach 17-21 w Centrum Przedsiębiorczości Smolna,  ul. Smolna 4. Warszawa

Zdjęcie: IBM. Recognition event conference 1980, Palazzo Congressi Firennz, 1981.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *