5 blogów, które trzeba znać

Czy blogerzy rządzą internetem? A może całym światem? Na pewno wyznaczają trendy, pisząc o tym, co modne, nowe i w ich opinii pożyteczne. Krytykują, czasem chwalą, ale przede wszystkim inspirują swoich czytelników.

My postanowiliśmy przedstawić naszą, subiektywną, listę 5 najlepszych blogów o przedsiębiorczości, e-commerce, lifestyle’u, ale też o życiu z ich praktycznego punktu widzenia. Innymi słowy, każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

1. Ranking rozpoczyna Michał Szafrański z http://jakoszczedzacpieniadze.pl/.Brzmi przewrotnie?

Michał Szafrański fot. blogroku.pl
Michał Szafrański fot. blogroku.pl

W czasach, gdy media z każdej strony osaczają nas, nakłaniając do kupna coraz bardziej niepotrzebnych gadżetów, a my, sfrustrowani, patrzymy na stan konta, blog Szafrańskiego powinien być obowiązkową lekturą do porannej kawy. Rzeczowo, z dystansem do siebie i do życia, autor przybliża tajniki rozsądnego gospodarowania budżetem. Ciekawie i z sensem pokazuje, że cięcie wydatków nie musi oznaczać pustej lodówki i spadku nastrojów. Jako potwierdzenie tej tezy, cytat z bloga Szafrańskiego: „Mam jedno zboczenie, z którym nauczyłem się żyć – od kilkunastu lat skrupulatnie spisuję wszystkie wydatki oraz przychody. Dzięki temu wiem o nich wszystko. Agentom ubezpieczeniowym nie raz opadła szczęka, gdy weryfikowałem ich prognozy podając im szczegółowe dane, np. ile dokładnie pieniędzy „zasiusiały” moje dzieci (sumaryczna kwota wydatków na pieluchy) albo ile dokładnie kosztowało mnie piwo na przestrzeni kilku lat. Ta świadomość kosztów czasami jest bolesna. Ale dzięki niej mogę dokładnie planować działania, rozsądnie obniżać koszty (nie wszystko warto robić) a także planować inwestycje – także te we własne dobre samopoczucie”. Zapowiada się ciekawie, nieprawdaż?
Linki: https://www.facebook.com/JakOszczedzacPieniadze https://twitter.com/szaffi

2. Blog „najmłodszego milionera w Polsce” – tak okrzyknięto Kamila Cebulskiego, autora http://www.kamilcebulski.pl/ .

Kamil Cebulski fot. materiały prasowe
Kamil Cebulski fot. materiały prasowe

Pisaliśmy o nim niedawno http://www.weare.pl/ 2014/08/03/raz-wozie-zambii-raz-wozem-polsce/ i chyba każdy chciałby się dowiedzieć, co ma dopowiedzenia osoba z taką biografią? Jak sam mówi, „udało mi się zrobić w życiu kilka dużych interesów”. W 2009 roku wycofał się z biznesu i teraz spędza życie tak, jak lubi. Prowadzi fundację oraz uczelnię, dużo pisze, publikuje. Posty są subiektywne, Cebulski pisze o przedsiębiorczości, o działalności prowadzonych przez siebie projektów, czasem streszcza spotkania czy rozmowy z ciekawymi ludźmi. Można powiedzieć, że pisze o życiu i biznesie w bardzo kulturalny, wyważony sposób.

3. Kolejny wart uwagi blog to hatalska.com – niekwestionowana liderka w kategorii blogów specjalistycznych.

Natalia Hatalska fot. materiały prasowe
Natalia Hatalska fot. materiały prasowe

Natalia Hatalska, od lat obecna na rynku (pracowała dla Wirtualnej Polski, Young Digital Planet czy Nivea Polska). Na jej blogu znajdziemy statystyki, raporty, relacje z wydarzeń. Dzięki przystępnej formie postów – przebrną przez nie nawet laicy i osoby kompletnie nie związane z branżą – jej blog wydaje się odpowiedni dla każdego. Hatalska nauczy podstaw e-commerce, współczesnego marketingu internetowego, pokaże trendy, a co najważniejsze, w ludzki sposób wytłumaczy zwroty i pojęcia współczesnego języka marketingowego. Dzięki słownikowi zamieszczonemu na stronie przez autorkę, zwroty takie jak „FLOGO” czy „PITVERTISING” nie będą nam obce.
Linki: https://www.facebook.com/hatalskacom https://twitter.com/hatalskacom

4. Ciekawie i z klasą o etyce w biznesie i zarządzaniu firmą, czyli twórczośc Andrzeja Blikle http://www.moznainaczej.com.pl/ .

Andrzej Blikle fot. Paweł Fabjański / Ag. SHOOTME
Andrzej Blikle fot. Paweł Fabjański / Ag. SHOOTME

Profesora można określić miarem góru zarządzania jakością. Posiada ogromne doświadczenie, którym chętnie dzieli się ze swoimi czytelnikami. Organizuje regularne konwersatoria, niedawno udostępnił do pobrania książkę, nad która pracował przez kilka lat. Niewielu zapewne wie, że profesor jest członkiem Rady Języka Polskiego, informatykiem, a także profesorem nauk matematycznych. Regularne przeglądanie strony może wiele nauczyć, przybliżyć tajniki filozofii zarządzania, ‘pracy z sensem’, a przede wszystkim, dowiedzieć się, w jaki sposób postępuje, co myśli i jaki jest Andrzej Blikle. Warto zajrzeć też tu: http://andrzejblikle.natemat.pl/

5. Na koniec inspirująco i lifestyle’owo, na luzie o podróżach: http://podrozniccy.com/

Anna i Jakub Górniccy fot. podrozniccy.pl
Anna i Jakub Górniccy fot. podrozniccy.pl

Podróżnicza rodzina, uczestnicy i organizatorzy wielu projektów podróżniczych i nie tylko. Kiedyś wybrali się w Tropiki śladami Stanisława Ignacego Witkiewicza, byli w Petersburgu, Singapurze, zwiedzili Sri Lankę. Ania i Jakub piszą o swojej pasji, o nowinkach technologicznych (miłośnicy dronów),a czasem lżej, bo o pierwszej wyprawie z małym dzieckiem. Posty są okraszone zdjęciami, które cieszą oko i inspirują. Może dzięki autorom bloga, którzy zwiedzili cały świat, my też wybierzemy się w niezapomnianą podróż?
Linki: https://www.facebook.com/podrozniccy http://instagram.com/podrozniccy

3 komentarze do “5 blogów, które trzeba znać”

    • Bartłomieju, cieszymy się, że spodobało Ci się nasze zestawienie. Planujemy kontynuację tego cyklu – chętnie wzbogacimy go o inne kategorie blogów :)

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Top