Bądźmy Ecologic (zni)!

Ecologic to zwycięzca tegorocznego StartupFest Agora 2014. Jest systemem pomagającym kierowcom bezpiecznie i ekonomicznie poruszać się po drogach. Wraz z odpowiednim hardwarem do instalacji w naszym samochodzie, stanowi w pełni zintegrowane, mobilne narzędzie.
Jak to działa? Ecologic wykorzystuje urządzenie wpinane do złącza OBD2 pojazdu ( ang. On-Board Diagnostic level 2) daje możliwość dostępu do danych informujących o stanie pojazdu. Jest wyposażone w czujniki ruchu, akcelerometr, modem GSM i GPS oraz połączone z aplikacją mobilną i portalem online. Zbieranie i przesyłanie danych do kierowcy odbywa się w czasie rzeczywistym.

ecologic
Autorami tego innowacyjnego projektu są Robert Bastrzyk i Emil Żak. Opracowali nie tylko produkt, lecz również aplikację mobilną i sposób komunikacji samochodu ze smartfonem. Po dokonaniu zakupu, otrzymujemy pakiet składający się z trzech części: Ecologic.box -urządzenie wyposażone w czujniki ruchu, akcelerometr, kartę SIM, modem GPS i 3G; Ecologic.app – aplikację dla kierowców w wersji Android i IOS oraz dostęp do Ecologic.portal, gdzie możemy śledzić pojazd za pomocą GPS, a także przeglądać wykonane niezależnie za pomocą systemu, analizy jazdy i wykresy ukazujące kondycję samochodu. Ecologic potrafi odczytać błędy diagnostyczne, sprawdzić stan silnika, czy kondycję akumulatora. Pokaże nam nawet, jakiej części pojazdu dotyczy usterka. A wszystko, dzięki połączeniu z komputerem pokładowym pojazdu.

Co więcej, Ecologic posiada swego rodzaju system motywacyjny dla swoich użytkowników. Dzięki indywidualnej ocenie profilu kierowcy, aplikacja tworzy ranking bezpiecznych i ekonomicznych kierowców. Wysoka pozycja w rankingu skutkuje znacznymi oszczędnościami w wydatkach na paliwo. Pojawia się też element rywalizacji – nagradzanie najlepszych kierowców działa psychologicznie i motywuje do dalszych starań.

MM

Źródła:
www.ecologic.io/pl/
www.antyweb.pl/polskie-startupy-sa-coraz-lepsze-sprawdzcie/

Dodaj komentarz

Top