Uzdrowisko w bibliotece

Czytanie utrzymuje mózg w dobrej formie. Książki pomagają w poznaniu wielu nowych słów, zwiększają kreatywność, pobudzają wyobraźnię, pozwalają przeżyć przygody i dowiedzieć się czegoś nowego a sięgając po dobre książki pełne mądrości, możemy jeszcze poznać naturę człowieka i otaczającego nas świata. Wiemy, że takie książki znajdziemy w pewnym „uzdrowisku”.

Kurhaus po niemiecku to uzdrowisko lub dom zdrojowy po polsku. Natomiast Kurhaus Publishing to według założycielek „butik wydawniczy, który powstał z pasji do czytania, ciekawości świata i potrzeby przyglądania się ludzkim historiom”. Świetni autorzy, znakomite książki, pięknie oprawione graficznie i złamane w ludzki sposób (chce się czytać), od razu zwracają na siebie uwagę. Właściwie nie ma pozycji, która nie byłaby dobra, niedopracowana. Rzeczywiście, na tle całej masy wydawanych książek, mamy wrażenie, że pozycje Kurhaus Publishing są wyjątkowe i mają w sobie coś magicznego, uzdrawiającego – jesteśmy w uzdrowisku.

Zespół „Uzdrowiska”

Kurhaus powołały do życia dwie kobiety (właściwiej byłoby dziewczyny, bo młode i piękne).
Dr. Agnieszka Liszka – ekspert ds. komunikacji, zasiada w Zarządzie Instytutu Spraw Publicznych, Radzie Programowej Kongresu Kobiet, Radzie Fundacji PZU, była rzeczniczką rządu Donalda Tuska, rzeczniczką prasową PZU SA, dziennikarką.
Katarzyna Kozłowska – była p.o. redaktora naczelnego „Wprost”, wicenaczelna „Super Expressu”, była szefowa działu politycznego „Faktu”. Współpracowała z TVP, „OZON”, „MACHINA”. Pisze teksty ekonomiczne dla „Obserwatora Ekonomicznego”.  Panie połączyła pasja do polityki, literatury, podróży i ciekawość świata, i to wszystko przy muzyce i kuchni hiszpańskiej. Już te krótkie notki z życiorysów założycielek Kurhausu zapowiadają niezwykły produkt (podobno wszystko tak się teraz nazywa, książki też). Doświadczenie, inteligencja i analityczne umysły, a do tego determinacja i umiejętności w zarządzaniu powodują, że mamy szansę sięgnąć po kolejne znakomite pozycje wydawnicze. Oczywiście nie możemy tu pominąć współtwórców sukcesu „uzdrowiskowego”, czyli znakomitego Dariusza Krupę, jednego z najbardziej utalentowanych polskich ilustratorów oraz Marka Wójcika, grafika i łamacza, odpowiadającego w Kurhaus Publishing za opracowanie graficzne, skład, itd.. Taki zespół daje zdrowy efekt.

Książki

Wśród autorów wydawanych przez Kurhaus, wielu to znakomite zagraniczne nazwiska takie jak: Nassim Nicholas Taleb, Edward Lucas, Vicky Ward, Michael J. Sandel, John G. Taft i inni. My chcielibyśmy zwrócić uwagę również na polskich autorów. Jan Cieński popełnił książkę „Od towarzyszy do kapitalistów”, w której opisuje historie ludzi, którzy zmienili Polskę w czasie ostatnich 25 lat, studium sukcesu Jana Kulczyka, Zygmunta Solorza-Żaka, Leszka Czarneckiego i wielu innych. Bardzo przypadła nam do serca „Ścigając Steve’a Jobsa” – Historie Polaków w Dolinie Krzemowej Magdy Gacyk, w której poznajemy losy wielu naszych rodaków, utalentowanych, ekscentrycznych wizjonerów, tworzących współczesny najbardziej zaawansowany świat technologii. Wśród zapowiedzi Kurhaus Publishing jest pozycja Pawła Dobrowolskiego „Nie daj się frankowi”, poradnik dla kredytobiorców, których zadłużenie przekracza wartość nieruchomości. Publikacja niezwykle na czasie i jakże potrzebna.

Fantastycznie jest zatopić się w tak znakomitych książkach. W dzisiejszym zautomatyzowanym, żeby nie powiedzieć plastikowym świecie, przyjemnie jest pomyśleć, że są osoby, które robią coś nie tylko dla pieniędzy, ale z myślą o Tobie, drogi  czytelniku. Takie są właśnie książki z tego miłego „uzdrowiska”, od momentu, w którym weźmiesz je do ręki, masz wrażenie, że są złożone właśnie dla Ciebie.

www.kurhauspublishing.com

Dodaj komentarz

Top