Weare.pl – Nasza misja


1. Geneza programowa:

Stowarzyszenie Akademia Wilanowska, w ramach swojej działalności statutowej, realizuje projekt, którego celem jest popularyzacja wiedzy historycznej i kształtowanie postaw patriotycznych, zwłaszcza wśród młodzieży. Kontynuacją portalu weare.pl, jest redagowanie nowego portalu, na którym zaprezentujemy świadectwa naszej historii, tradycji i postaw patriotycznych. Oprócz walorów dokumentalnych będziemy realizować też działalność edukacyjną, adresowaną przede wszystkim do młodego pokolenia Polaków, ale nie tylko.

2. Nasze cele:

 1. Edukacja historyczna.
 2. Pokazywanie historii postaci polskich patriotów.
 3. Pokazywanie współczesnych przejawów patriotyzmu.
 4. Promowanie i kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, pokazanie, że patriotyzm może być „cool”.

3. Będziemy to realizować poprzez:

 1. Materiały filmowe
 2. Materiały dokumentalne, w których przybliżymy historie bohaterów z różnych okresów historycznych, ciekawe fakty z ich życia, losy, które często nie były dotąd znane albo uległy zapomnieniu.
 3. Funpage, na którym będą zamieszczane ciekawe materiały, artykuły, grafiki, filmy, konkursy dla aktywnych i in.
 4. Cykl debat z udziałem znanych osób w kraju i zagranicą (m. in. artystów, sportowców) na temat bliskich im wartości patriotycznych.
 5. Spacery edukacyjne.
 6. Współpracę z muzeami min. Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie czy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.
 7. Inne działania edukacyjne.

Zrealizowane formy przekazu będą atrakcyjne dla młodych ludzi, mierzących się na co dzień z nadmiarem informacji, docierających do nich głównie z internetu i portali społecznościowych, co często skutkuje poczuciem chaosu i zagubienia. Cieszymy się z powodu dużego zainteresowanie naszym projektem historyków, zwłaszcza zajmujących się badaniem historii najnowszej i odkrywaniem nowych źródeł wiedzy w archiwach, które latami pozostawały niedostępne dla badaczy. Wielkim wsparciem jest dla nas ich wiedza i doświadczenie.  Planujemy stream-y ze spotkań i debat, które będziemy udostępniać publicznie i zamieszczać na naszej stronie. Kolejny priorytet naszego projektu to specjalny program edukacyjny, adresowany m. in. do młodzieży przygotowującej się do udziału w olimpiadach historycznych, na różnych etapach.

Może Ty masz pomysł na temat, który chciałbyś poznać albo dowiedzieć się więcej o tym, co już znasz. Wyślij nam swoją propozycję, a my postaramy się, z pomocą naszych ekspertów, zrealizować ciekawy materiał filmowy lub artykuł na ten temat.

Zapraszamy!

Odwiedź nas na fanpage i obejrzyj nasze realizacje filmowe w kategoriach; historia, etnografia, przyroda, oraz kilkadziesiąt innych.

Nasze portale;

www.seniorzyjuniorzy.pl

www.weare.pl

Nasza strona internetowa: www.akademiawilanowska.pl.

foto. Joanna Bożerodska ( źródło: zw.lt/Joanna )

Top