Polska – najlepszy rynek do rozpoczęcia globalnego biznesu

Nasz kraj nie jest ani za duży, ani za mały – idealny rynek aby wypróbować własny pomysł przed podbojem całej Europy – przekonują Jędrzej Chodziński i Dmytro Pereverzev, twórcy startupu Meethelocal.

Własna firma założona bez posiadania niezbędnych środków finansowych to w erze startupów coś absolutnie normalnego. Owszem – jak przekonuje Jęrzej – „inwestor nie zainwestuje w sam pomysł. Trzeba coś mieć”. Ale kiedy jest się otwartym i potrafi się nawiązywać wartościowe relacje to mając pomysł, który odpowiada na potrzeby rynku i gotowość do pracy „po godzinach”, zawsze znajdą się ludzie, którzy nam pomogą i jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo wiele.

Z nowym produktem na rynek po roku od pomysłu.

Pomysł na stworzenie aplikacji pomagającej osobom przyjeżdżającym do nowego kraju odnaleźć się w nieznanej rzeczywistości urodził się w głowie Jędrzeja pod koniec czerwca 2017 r. Trzy dni później zgłosił się do konkursu na najlepszy startup w Małopolsce w którym zajął drugie miejsce. I tak się zaczęło. Następnym krokiem było budowanie zespołu. Tak właśnie w projekcie znalazł się Dmytro, który obecnie jest najbliższym wspólnikiem Jędrzeja.

Chcesz usłyszeć jak dalej potoczyła się ta historia? Interesuje Cię dlaczego Polska jest idealnym rynkiem na testowanie globalnych aplikacji? Koniecznie obejrzyj całą rozmowę!

Dodaj komentarz

Top