Przyspieszamy start Twojego biznesu! Akcelerator Przedsiębiorcze Mazowsze rusza tej jesieni.

Rozpoczyna się nabór do projektu akceleracyjnego Przedsiębiorcze Mazowsze – kompleksowego programu wsparcia biznesowego dla przedsiębiorców z województwa mazowieckiego.

Realizatorem projektu jest Polska Przedsiębiorcza, fundacja która od 18 lat wspiera przedsiębiorczych Polaków w rozwoju i realizacji ich marzeń biznesowych, tworząc największy ekosystem wspierania startupów w Naszej części Europy, na który składają się m.in. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, fundusz inwestycyjny bValue czy powierzchnie Business Link. Projekt jest współfinansowany ze środków  budżetu Województwa Mazowieckiego

PRZYSPIESZONY KURS PRZEDSIĘBIORCZOŚCI NA MAZOWSZU

Ze względu na brak odpowiedniego przygotowania biznesowego, trudności w dostępie do infrastruktury biznesowej oraz najnowszych technik marketingowych i sposobów wejścia na rynek, Startupy mają trudności w osiągnięciu sukcesu  i rozwoju swojego pomysłu. Między innymi to, staje się przyczyną licznych upadków innowacyjnych firm na samym starcie ich przygody z biznesem- mówi Jacek Aleksandrowicz, prezes Fundacji Polska Przedsiębiorcza. W pierwszym etapie projektu akceleracyjnego poprzez zaplanowaną trasę otwartych spotkań inspiracyjnych obejmiemy zasięgiem wsparcia biznesowego mieszkańców takich miast jak Płock, Radom, Siedlce, Ciechanów i Warszawa. Zaplanowaliśmy również rozwiązania dla mieszkańców z poza największych miast w województwie, w postaci webinariów w których będzie można wziąć udział on-line nie wychodząc z domu. Na tym etapie będziemy czekali na zgłoszenia pomysłów biznesowych– Michał Misztal, koordynator projektu.

Uczestnicy zakwalifikowani do kolejnego etapu, będą zdobywać umiejętności i kompetencje podczas biznesowych szkoleń, warsztatów wspieranych licznych ekspertów.  Będą również uczestniczyć w indywidualnym procesie mentoringowym dostosowanym do potrzeb zakwalifikowanych pomysłów, sesji fotograficznej oraz pogłębionych konsultacjach eksperckich z zakresu m.in. prawa, podatków, finansowania firmy w celu zwiększenia szansy na wdrożenie rozwiązań na rynku. Projekt zwieńczony zostanie wyłonieniem dwóch najlepszych pomysłów, podczas  gali Demo Day w Warszawie. Otrzymają one nagrody pieniężne z budżetu Województwa Mazowieckiego, wsparcie promocyjne, PRowe oraz zostaną zaproszone do dalszych rozmów z firmami partnerskimi, u których mogą się odbywać wdrożenia oraz z funduszami inwestycyjnymi.

REKRUTACJA DO AKCELERACJI

W projekcie mogą wziąć udział osoby bez zarejestrowanej działalności gospodarczej oraz młode  firmy  w początkowej  fazie  rozwoju,  posiadające zarejestrowaną działalność gospodarczą na terenie Województwa Mazowieckiego, działające nie dłużej niż 3 lata.

Poszukiwane są konspekty biznesowe  z zakresu:

-Nowoczesnych usług dla biznesu: projekty biznesowe oferujące mechanizmy wspierania działalności gospodarczej, usługi „szyte na miarę”, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.

-Podnoszenia jakości życia: rozwiązania technologiczne i organizacyjne wykorzystywane do świadczenia usług społecznych w szczególności w zakresie edukacji, zdrowia, bezpieczeństwa, pracy i spędzania wolnego czasu.

– Działania ukierunkowane na stymulowanie innowacji społecznych, rozwój kapitału społecznego.

Poznaj akcelerator Przedsiębiorcze Mazowsze i wypełnij wniosek zgłoszeniowy: https://przedsiebiorczemazowsze.pl

Dodaj komentarz

Top