Własny ogród na wyciągnięcie myszki

Pomysł nadszedł w czasie studiów, kiedy zgłębiała tajniki ogrodnictwa i kształtowania terenów zieleni. Utrudniony dostęp do profesjonalnych narzędzi projektowych zmuszał ją do tego, by pracować z użyciem ołówka i kartki papieru. Po studiach Małgorzata Stuła założyła swój biznes i postanowiła stworzyć łatwy i wielofunkcyjny program do projektowania ogrodów, który odpowiadałyby na potrzeby osób bez specjalistycznej wiedzy. MyGreenSpace jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którym marzy się piękne otoczenie domu, a nie mają wystarczających funduszy na zatrudnienie profesjonalnego architekta zieleni.

Cosmo Green to firma projektowa powstała w lipcu 2010 roku. Świadczy usługi w zakresie aranżacji przestrzeni – zajmuje się projektowaniem, realizacją i pielęgnacją terenów zieleni. W 2014 roku, za swoją aplikację MyGreenSpace otrzymała tytuł Akademickiego Lidera Biznesu. Aplikacja skierowana jest zwłaszcza dla osób indywidualnych – wszystkich hobbistów roślin, właścicieli działek i amatorów- działkowiczów, którzy chcieliby samodzielnie zaplanować swój ogród. Mogą z niej skorzystać także ludzie z branży, np. studenci kierunków architektury krajobrazu i firmy projektowe.

Własny ogród na wyciągnięcie myszki Ogrody Semiramidy na wyciagniacie reki (KP)

MyGreenSpace to pierwsza w Polsce kompleksowa aplikacja internetowa, która umożliwia zaprojektowanie ogrodu online w formacie 3D. Za jej pomocą można wykonać projekt, zakupić jego elementy i zlecić wykonanie ogrodu. Po wprowadzeniu danych dotyczących danego terenu, takich jak rodzaj gleby, nasłonecznienie, wilgotność, średnie temperatury, program automatycznie podaje propozycje odpowiednich roślin. Zbiór drzew, krzewów i kwiatów oraz elementów wyposażenia jest duży i ciągle aktualizowany. Interfejs jest prosty, typu „przeciągnij i upuść” i osoba z przeciętną znajomością obsługi komputera nie powinna mieć większych problemów z obsługą. W programie zastosowano innowacyjną funkcję przełączania trybu przestrzennego: zamiana widoku z góry (2D) na 3D. Można także zobaczyć symulację wyglądu ogrodu po 20 latach od jego posadzenia oraz wizualizację w 4 porach roku.

Program automatycznie tworzy listę produktów użytych w stworzonym przez klienta projekcie, robi cennik i pokazuje listę firm, które w swojej ofercie mają potrzebne artykuły. Ostateczną wersję można przesłać do firmy, która zrealizuje projekt, co zaoszczędzi czas spędzony na poszukiwaniach wykonawcy. Strona istnieje także w angielskiej i niemieckiej wersji językowej. Dowolny pakiet aplikacji jest do bezpłatnego wypróbowania przez 2 tygodnie.

KP

Źródła:
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/971448,oto-innowacje-dla-kazdego-z-nas,id,t.html?cookie=1
http://mygreenspace.pl/

Dodaj komentarz

Top