Spudłuj się na chwilę

Czasami siedząc w domu czujesz się przytłoczony ilością nagromadzonych z biegiem lat przedmiotów? Spływają przecież zewsząd, w postaci prezentów, pamiątek, rzeczy, które gdzieś tam wypatrzyłeś i stwierdziłeś, że a nuż ci się kiedyś przydadzą. Nie za bardzo teraz wiesz, co z tym zrobić, a nie masz serca się z tym rozstać?

Serwis WPUDLE.PL, utworzony w tym roku, opierający się na usłudze kuriersko-­magazynowej, stanowi alternatywę dla tradycyjnych sposobów przechowywania w piwnicach, komórkach lokatorskich czy magazynach. Jest to innowacyjny hotel dla rzeczy, działający online i dostępny dla mieszkańców Warszawy i jej okolic. Klient portalu, zakładając konto, wybiera dzień i godzinę, a także ilość i wielkość kartonów, których chce użyć do spakowania. Jeśli nie jest zorientowany, ile sztuk będzie potrzebował, może zamówić więcej ­ niewykorzystane zwróci bezpłatnie razem z pełnymi pakunkami.

Przed przyjazdem kurier kontaktuje się z klientem telefonicznie, żeby ostatecznie potwierdzić godzinę. Wybrane kartony dostarczane są prosto do mieszkania. Osoba zamawiająca ma około 20 minut na ich zapakowanie. Założyciele serwisu sugerują przygotowanie rzeczy wcześniej, zrobienie im zdjęć lub sporządzenie ich spisu rzeczy. Każdy pakunek zostaje przy kliencie porządnie zabezpieczony taśmą i zaplombowany. Pracownik serwisu odebrane rzeczy zwozi do monitorowanego magazynu mieszczącego się przy ulicy Fasolowej, gdzie będą czekać na klienta. To rozwiązanie jest dostępne dla każdego, niezależnie od ilości posiadanych przedmiotów oraz czasu ich przechowywania. Rzeczy są cały czas dostępne. W każdym momencie można zamówić zwrot kartonu i wyjąć z niego to, co się potrzebuje. Trzeba tylko ustalić konkretny termin. Kurier przywozi wtedy konkretny karton, a następnie z powrotem zabiera go do magazynu.

Cennik uzależniony jest od wielkości kartonu oraz okresu przechowywania. Najmniejszy ma pojemność 36 litrów, największy 150. Dodatkowo jest możliwość przechowania roweru za 19 złotych miesięcznie, kompletu opon za 16 złotych czy bagażnika samochodowego za 24 złote. Jeśli klient decyduje się przechowywać rzeczy na więcej niż 90 dni, płaci jedynie miesięczny abonament za powierzchnię, którą w magazynie zajmują jego rzeczy. W przeciwieństwie do tych tradycyjnych, nie musi wynajmować całego boksu, jeśli chce przechować tylko parę kartonów. Dostawy i odbiór rzeczy realizowane są codziennie. W każdej chwili można też zamówić zwrot, wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie termin, bez umów, limitów i ograniczeń.

Zespół WPUDLE.PL tworzy grupa osób od lat związana z logistyką i z procesami operacyjnymi zachodzącymi w działach związanych z magazynowaniem i dystrybucją towarów. Marcin Kućmierz, to manager z bogatym doświadczeniem w realizacji projektów w obszarach logistyki i produkcji w międzynarodowych korporacji, takich jak Frito­Lay czy Fiege. Z kolei Paweł Dąbrowski, to także doświadczony manager od lat związany z działami operacyjnymi w międzynarodowych korporacjach, takich jak Michelin czy Pepsico.

Sam niejednokrotnie byłem przytłoczony ilością i wielkością mojego stanu posiadania, który najpierw wywiozłem z rodzinnego Poznania do Wrocławia siedem lat temu, po to by w zeszłym roku przetransportować go do Warszawy. Poznając w tym roku pewnego kolegę, zostałem jak nigdy zainspirowany. Gość mieści się w dwóch walizkach. Ja co prawda nigdy nie dojdę do tego poziomu, ale będę się usilnie starał odgracić swoje życie, a co najmniej zorganizować trochę większą przestrzeń wokół siebie. Wkrótce czeka mnie kolejna przeprowadzka. Już wiem, że część moich rzeczy trafi na ulicę Fasolową.

WPUDLE.PL, to według mnie doskonałe rozwiązanie dla najemców mieszkań i tymczasowych emigrantów, którzy w celach zarobkowych wyjeżdżają na jakiś czas z kraju. Zarówno ci pierwsi, jak i drudzy, nie muszą ze sobą zabierać zbędnych rzeczy, tylko oddają ją pod dobrą opiekę.

MT

http://wpudle.pl

Dodaj komentarz

Top