Gry edukacyjne dla maluchów

„W Apple tkwi przekonanie, że technologia to za mało. Wierzymy, że dopiero technologia polączona z humanizmem daje wyjątkowe rezultaty” – Steve Jobs

Technologie pozwalające ludziom zanurzyć się w multimedialnym oceanie istnieją stosunkowo niedawno, lecz są już rozpowszechnione niemal na całym świecie. Rozmaite gadżety, tablety, smartfony dają wprost nieograniczone możliwości nie tylko komunikowania się, lecz także rozwoju osobistego. Niestety, najczęściej współczesny człowiek ze wszystkich możliwości wybiera jedną – rozrywkę. W związku z tym zapotrzebowaniem codziennie powstaje wiele gier oraz innych aplikacji, które zaspokajają potrzeby użytkowników, których znaczną część stanowią dzieci. Stąd też gry przeznaczone dla maluchów powinny służyć rozwojowi i spełniać funkcję edukacyjną, ale takich aplikacji jest niewiele.

Jedną z bardziej interesujących jest projekt edukacyjny DrOmnibus, stworzony przez Bogumiłę Matuszewską wraz z kolegami, we współpracy z psychologami dziecięcymi. Aplikacja ta służy rozwojowi intelektualnemu dzieci, szczególnie tych z deficytami rozwojowymi. Gra ta ma jednakże uniwersalny charakter, toteż mogą się nią bawić wszystkie dzieci. Rodzice mogą więc bez obaw pobrać aplikacje na tableta i grać z dzieckiem.

DrOmnibus istnieje w dwóch wersjach: Home i Pro. Ta ostatnia jest stworzona z myślą o pracy terapeuty z dzieckiem. Obrazy, dźwięki oraz animacje są atrakcyjniejsze niż tradycyjne rysowanie. Jeszcze jedną zaletą tej aplikacji jest możliwość obserwowania postępów dziecka. Projekt edukacyjny DrOmnibus jest skierowany do dzieci od drugiego roku życia. Istnieje w języku polskim, angielskim oraz szwedzkim. Wersje Home i Pro są płatne. Istnieje także wersja bezpłatna, zawierająca trzy gry: Na wsi, Szafa i Magiczne słowa.

Anastazja Iwanczenko

Źródło:
www.terapiaztabletem.pl/startujemy/
www.dromnibus.com/

Dodaj komentarz

Top