Raz na wozie w Zambii, raz pod wozem w Polsce…

Studiował 4 kierunki w ciągu 5 lat, ale żadnych studiów nie ukończył. Został obwołany przez media „najmłodszym polskim milionerem”, choć nie lubi, gdy go tak tytułują. Po 9 latach aktywności wycofał się z dużego biznesu, założył uczelnię, a do Afryki pojechał z hasłem „Biznes jest pomocą”.

Kamil Cebulski działalność zaczął mając 16 lat, gdy firmę założyła mu mama. W 2001 ze znajomymi założył internetowy magazyn o tematyce komputerowej. Samodzielnie uczył się programowania oraz zaczął handlować reklamą.

Później odkupił serwis z opracowaniami lektur dla młodzieży. Ponieważ opłaty za internet były wówczas wysokie, nagrał zawartość serwisu na płyty CD, które później sprzedawał. Na tej metodzie oparł swoją strategię, gdy kupił kilka innych serwisów. Po niecałych dwóch latach wydawnictwo z opracowaniami upadło, ponieważ nadeszły czasy szybkiego, taniego internetu, w związku z czym ludzie przestali kupować to, co mieli za darmo w sieci.

Chcąc zagospodarować firmowy sprzęt do produkcji płyt, Cebulski otworzył drukarnię płyt CD/DVD, która działa do dziś, choć on sam już nie jest jej właścicielem. Rok później założył firmę ESC Poland, która zajmowała się logistyką dla sklepów internetowych. Działała 6 lat i przyniosła duże zyski. Kiedy firmy internetowe zaczęły pozyskiwać fundusze europejskie i nastąpił jednak spadek zyskowności. W 2009 roku Cebulski przekazał ESC wspólnikowi, który miał na nią własny pomysł.

Mając wówczas 25 lat, postanowił wycofać się z dużego biznesu. Fundusze, jakie mu zostały, zainwestował w nieruchomości. Ponieważ był w dobrej kondycji finansowej, zdecydował się zrobić przerwę w działalności typowo zarobkowej. Zajął się organizacją spotkań młodzieży z przedsiębiorcami. Powołał ASBIRO (Alternatywną Szkołę Biznesu i Rozwoju Osobistego), która ma filie w Wielkiej Brytanii, Holandii, Tajlandii i Zambii.

Aktualnie ma 30 lat i pisze bloga. Wyprowadził się z Polski, ale często tu bywa, wydając fortunę na samoloty. W Afryce angażuje się w przedsięwzięcia, które oprócz celu komercyjnego mają znaczenie także społeczne. W Zambii wraz z przyjacielem buduje szkołę i system dostarczania wody oraz organizuje wykłady o przedsiębiorczości .

KP

Zdjęcie: http://www.kamilcebulski.pl/

Dodaj komentarz

Top